wycieczka

Klasa IV - "Na szage przez las."

Na kwietniową, chłodną sobotę klasa IV miała zaplanowaną wyprawę pieszą lasami naszego regionu. Rozpoczęliśmy w Siernikach zabawą w leśne podchody. Kiedy zabawa zakończyła się, po krótkim wypoczynku ruszyliśmy w las. Po drodze rozgrywaliśmy terenowe gry - "Skradanie się" i "Walka o flagę". Odwiedziliśmy też dwa ciekawe miejsca - "Łoza" spora bagnista polana porośnięta trawami, trzcinami i właśnie łozami (wierzbowymi krzewami). Jest to taka leśna ostoja dla ptactwa, żyją tu żurawie i w okolicy gniazduje bocian czarny. Drugim miejscem były pozostałości X-wiecznego grodziska zwane "szwedzkim okopem". Naszą wyprawę, po przejściu około 6 kilometrów zakończyliśmy w miejscu biwakowym Nadleśnictwa Konstantynowo, gdzie czekała na nas Pani Leśniczy, która opowiedziała nam o biosferze lasu i jego znaczeniu. Tu też czekało na nas ognisko, a w nim piekły się już "pyrki" oraz kiełbaski czekające na pieczenie. Na zakończenie była jeszcze jedna atrakcja - "zajączek" ukryty w lesie. Wszystko to było możliwie dzięki Naszym rodzicom! Dziękujemy!

Tagi: 

Wycieczka rowerowa - "Ścieżki historii".

Pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa wiodła trasą liczącą 38 km. Skład nie był może liczny, ale za to kondycyjnie świetnie przygotowany.
Modrze – wieś (dawniej miasto) w 1246 miejscowość była wzmiankowana jako Moder. Modrze w XIII wieku było grodem kasztelańskim i bywał tu książę Przemysł I. W 1265 zmarła tu Elżbieta wrocławska, żona Przemysła. Oboje byli rodzicami Przemysła II króla Polski w latach 1295 – 96.
Szczepowice – wieś w gminie Kamieniec. We wsi znajduje się neobarokowy pałac z 1880.
Konojad – Nazwa wsi pochodzi najprawdopodobniej od jedzenia koniny. Według podania zanotowanego przez Oskara Kolberga, swoje konie mieli tu zjeść Szwedzi w czasie "potopu", gdy zabrakło im innego jedzenia.

Tagi: 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 7-9 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII mieli okazję wyjechać na wycieczkę do Warszawy.

Tagi: 

Wielkanoc w Zielonej Osadzie

Klasy pierwsza oraz druga miały okazję uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych pt. „Zajączki kontra kurczaczki.”, które odbyły się w Zielonej Osadzie w Zamysłowie.

Wycieczka klas I-III do fabryki bombek w Lesznie

Dnia 15 grudnia 2017 uczniowie klas I-II uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek „Celtic” w Lesznie. Na miejscu obserwowali produkcję bombek od dmuchania szkła i nadania kształtu do malowania i ozdabiania gotowej bombki. Dzieci uczestniczyły także w świątecznych warsztatach, na których samodzielnie ozdabiały bombki.

Tagi: 

Wycieczka na kręgle i do Rogalowego Muzeum Poznania

W piątek 8 grudnia klasa V wybrała się na wycieczkę do Poznania. Atrakcji było co nie miara! Najpierw przejazd pociagiem do Poznania, a następnie tramwajem do Galerii MM na kręgle i pizzę. Okazało się, że wśród piątoklasistów mamy wielu świetnych graczy. Kto wie, może któryś z nich odniesie w przyszłości wielki sukces w tej dyscyplinie sportowej.

Tagi: 

Rowerem po Gminie Czempiń i nie tylko.

Pogoda podczas pierwszej wycieczki w nowym roku szkolnym dopisała prawie idealnie. Mogło być trochę więcej słońca. Cel był ambitny, ale daliśmy radę. Trasa wiodła przez Piechanin (gorzelnia i młyn parowy z połowy XIX w.) do Czempinia (lody i plac zabaw). Stąd ruszyliśmy przez Borowo (budynek szkoły z 1878 r.) do Gorzyc (miejsce urodzin harcmistrza Floriana Marciniaka pierwszego naczelnika Szarych Szeregów). Następny przystanek Turew (pałac Dezyderego Chłapowskiego związany z wizytą Adama Mickiewicza i unikalne muzeum gorzelnictwa 1918r.), po drodze jeszcze Gołębin Stary (zabytkowy, drewniany kościół z 1670r.). Stąd ruszyliśmy w drogę powrotną przez Wyskoć (zabytkowy kościół z połowy XIX w.), Witkówki, Słonin i Czempiń do Głuchowa. Razem pokonaliśmy drogę około 42 km.

Tagi: 

Poznań w „pigułce”

Dnia 16 maja klasa II była na wycieczce w stolicy Wielkopolski. Najpierw zaliczyliśmy Palmiarnię, gdzie zachwycaliśmy się egzotycznymi roślinami i zwierzętami. Potem pojechaliśmy na Stary Rynek i czekając na trykające się koziołki, zajadaliśmy pyszne lody. Następnie w błyskawicznym tempie obejrzeliśmy obiekt sportowo-rekreacyjny Malta. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Cytadela. Prawdziwe czołgi zachęciły chłopców i niektóre dziewczynki do zabawy w wojnę. Dalej huśtaliśmy się na hamakach i bawiliśmy się na placu zabaw. Na końcu pojechaliśmy na lotnisko, gdzie akurat startował samolot. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Honorata Sikora

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.