konkurs

Młodzież Zapobiega Pożarom

W hali sportowej Herkules w Czempiniu, odbył się kolejny etap - powiatowy, konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom.

Tagi: 

How do you spell it?

W miniony wtorek w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego dla klas V i VI "How do you spell it?"

Tagi: 

Młodzież zapobiega pożarom

W piątek 9.03.br. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Konkurs złączył młodzież zainteresowaną tematyką pożarnictwa i wszystkim, co się wiąże z tą dziedziną. Celem konkursu wcale nie była rywalizacja o najwyższe „trofea”, lecz pogłębienie wiedzy, która pomoże poznać przyczyny i skutki powstawania zagrożeń ( nie tylko pożarów). „Wiedzieć” to znaczy zachowywać się bezpieczniej.

Tagi: 

"Holy Wins" - Święci wygrywają!

31 października wielka impreza w Naszej Szkole!
Koronowane głowy, zakonnicy, mniszki i pustelnicy, pastuszkowie i aniołki - czyli wszyscy święci. To "Holy Wins" - Święci wygrywają!
Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy wypełnionej radosnym śpiewem - wystarczy przebrać się za postać jednego ze świętych lub błogosławionych (krótkie przedstawienie i uzasadnienie wyboru mile widziane!).
Niezainteresowanym proponujemy konkurs plastyczny na Najweselszą Dynię (regulamin w załączeniu).

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do udziału.

Tagi: 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

W ostatni piątek 29.09.2017 obchodziliśmy w Naszej Szkole Światowe Dni Tabliczki Młodzieży. Akcja została przedstawiona na boisku szkolnym ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne oraz dużą liczbę dzieci biorących udział. Na początku był apel, odśpiewanie wcześniej nauczonej piosenki o tabliczce mnożenia oraz przedstawienie zasad zabawy. W dalszej części swoje stanowiska zajęły 3 osobowe komisje i 7 asystentów.  Najpierw został przeprowadzony konkurs na Mistrza Matematyki w odpowiadaniu na czas. " Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące mnożenia i dzielenia w jak najkrótszym czasie. Później mistrz skakanki oraz piłkarz matematyk - dziewczynki odpowiadały jednocześnie skacząc na skakance a chłopcy odpowiadali strzelając gole do bramki. Zaangażowałyśmy do udziału  w akcji także klasę trzecią szkoły podstawowej, która co prawda miał trochę łatwiejsze zadania, bo w zakresie do 30 a nie tak jak reszta szkoły do 100 ale całą resztę wykonywali tak jak starsi koledzy.

Tagi: 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. Potem jest już 29 września, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów.

kliknij - zobacz film

Europejski Dzień Języków Obcych

W miniony wtorek, 26. września, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Jako hasło przewodnie tegorocznego święta przyjęliśmy powiedzenie Edwarda de Wall "Z językami wszędzie jesteś w domu". Uczniowie klasy V przebrali się za obywateli różnych krajów oraz przedstawili scenkę, w której udowodnili, że znajomość języka angielskiego przydaje się również w Polsce. Serdeczne podziękowania należą się tutaj Rodzicom, którzy pomogli przygotować piękne stroje.
Zorganizowany został również konkurs wiedzy o krajach i językach europejskich, w którym wzięły udział trzyosobowe delegacje klasy IV, VI i VII. Na końcu wszyscy uczniowie zaśpiewali znaną piosenkę "Panie Janie" w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. 
  W tym dniu uczniowie uświadomili sobie, że warto się uczyć języków obcych, gdyż bez ich znajomości trudniej funkcjonuje się w dzisiejszym świecie.
Aleksandra Piechowiak

Tagi: 

40 Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W piątek, 19 maja odbył się w Gnieźnie 40 finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna po zwycięstwie w Kościanie reprezentowała Nasz powiat. Agnieszka, Olga, Igor i Marek zmierzyli się w rywalizacji ze zwycięzcami pozostałych 30 eliminacji powiatowych. Rywalizacja obejmowała rozwiązanie testów (25 pytań obejmujących przepisy, znaki i sygnały oraz 10 skrzyżowań), jazdę po torze przeszkód, jazdę po miasteczku ruchu drogowego i praktyczne udzielanie pierwszej pomocy. Ostatecznie Nasi reprezentanci zajęli 23 miejsce w stawce 31 drużyn. Gratuluję i mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłym roku.
Filmik tutaj: https://youtu.be/g5VpUOD4RjY

Tagi: 

Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dwudziestego czwartego kwietnia drużyna z Naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach powiatowych 40 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kościanie. Agnieszka, Olga, Igor i Marek wraz z ekipami reprezentującymi 12 innych szkół przystąpili najpierw do części teoretycznej składającej się z dwóch testów (25 + 10 pytań). Następnie jako drużyna zmierzyli się z zadaniem udzielenia pierwszej pomocy i zakończyli swój udział jazdą rowerem po torze przeszkód.
Potem nastąpił długi okres oczekiwania na ogłoszenie wyników. Podczas niego emocje rosły w miarę jak ogłaszano od końca, które miejsce zajęły szkoły. Kiedy wyczytano przedostatnią szkołę, już wiedzieliśmy, że Nasza drużyna WYGRAŁA! Teraz czeka Ich nowe wyzwanie – 19 maja finał wojewódzki w Gnieźnie. Gratulacje i powodzenia!

Tagi: 

Konkurs Ortograficzny

Czworo uczniów z Naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Mistrza Ortografii". Była to 10-ta edycja konkursu. Klasę II z naszej szkoły reprezentował Kacper Wojtkowiak, a klasę III: Olga Łuczkiewicz, Paweł Dulczyk i Adam Kasperek. Uczniowie poszli do klas a opiekunowie pozostali na auli. Kiedy uczniowie napisali dyktando również przyszli na aulę. Tutaj wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy  na wyniki. Okazało się, że Kacper Wojtkowiak otrzymał tytuł "Brązowe Pióro Mistrza Ortografii" w klasie II. BRAWO! Chyba to pierwsze takie wyróżnienie i dlatego też ta informacja została przekazana wszystkim w naszej szkole podczas krótkiego apelu.

Tagi: 

Strony

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.