Zdrowe odżywianie - warsztaty

W ramach projektu unijnego uczniowie klas IV - VI wzięli 19.11.19 udział w warsztatach zorganizowanych w naszej szkole przez przedstawicieli Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Głównym tematem spotkania był zdrowy styl życia. Panie prowadzące zajęcia przygotowały dla uczestników interesujące wykłady oraz ćwiczenia. Uczniowie aktywnie rozwiązywali zadania, tworzyli piramidę zdrowego żywienia i układali zbilansowaną dietę. Dowiedzieli się, jakie witaminy zawierają podstawowe produkty spożywcze, a jakich składników należy unikać, aby rozwijać się prawidłowo. Na podstawie przeprowadzonego testu okazało się, że większość naszych uczniów odżywia się dobrze i dba o swoje zdrowie.
Autor tekstu :Paulina Walachowska - Romowska.

Kategoria: 

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.