Wakacje za nami

2 września w Szkole Podstawowej w Głuchowie odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Tegoroczna uroczystość miała charakter wyjątkowy- nasza placówka włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz”. W ten sposób 2 września 2019 roku symbolicznie dokończono przerwany, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marsz do szkoły ówczesnej młodzieży. Na tę okoliczność zaproszono członków społeczności lokalnej, którym 80 lat temu nie było dane pójść do szkoły. Starsi ludzie ze wzruszeniem wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, Mirosławy Kajoch, a przez uczniów klasy II i III zostali obdarowani kwiatami. Nasi goście specjalni z radością obserwowali również pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Głuchowie. Najmłodsi uczniowie społeczności szkolnej zostali powitani przez Pana Konrada Malickiego, Burmistrza Gminy Czempiń, Pana Cezarego Szukalskiego, przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury, a także przez Panią Dyrektor Mirosławę Kajoch. Dzieci w dniu pasowania otrzymały też prezenty i dyplomy.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Mirosława Kajoch zwróciła się do wszystkich uczniów, życząc im samych sukcesów w nowym roku szkolnym, efektywnego rozwoju i wielu chwil radości w wyremontowanej przez wakacje szkole.
Po zakończeniu akademii uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, a nasi wyjątkowi goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Autor tekstu: Anna Żłobicka-Mueller
Autor zdjęć: Alicja Kaczmarek

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.