Szkoła Pamięta

Środowy ranek oraz popołudnie dla Wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej szkole upłynęły bardzo pracowicie. Nie zwracając uwagi na mroźną pogodę już od 7:15 grupa uczniów wraz z opiekunem wybrała się do lasu w Jarogniewicach, gdzie jak co roku uporządkowali miejsca Kaźni Pacjentów Zakładu Psychiatrycznego w Kościanie Pomordowanych przez Nazistów Hitlerowskich Styczeń – Luty 1940 roku. Popołudniu już w większej grupie udali się na pobliski cmentarz w Głuchowie. Odwiedzili i uporządkowali zaniedbane groby, złożyły również kwiaty i zapaliły znicze, jako wyraz pamięci i szacunku o zmarłych. Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone.
Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.
Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza oraz miejsca pamięci w Jarogniewickim lesie przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.
Także uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz katechetą ramach akcji "Szkoła Pamięta"udali się na pobliski Cmentarz i zapalili znicze swoim bliskim.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu
Beata Korbik

Kategoria: 

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.