Rozpoczynamy nauczanie z Classroom

Rozpoczynamy nauczanie z Classroom
Od poniedziałku 30 marca, rozpoczynamy nowy etap zdalnego nauczania. Będziemy korzystali z iDziennika oraz platformy edukacyjnej Google Classroom. Umożliwia ona nauczycielom tworzenie wirtualnych klas oraz zadawanie, odbiór i ocenę prac wykonanych przez uczniów. Platforma integruje się z innymi, także bezpłatnymi, narzędziami Google, takimi jak Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Dysk, Kalendarz, Mapy, YouTube, czy też poczta Gmail. Dzięki temu, w zależności od potrzeby, uczniowie mogą współpracować przy tworzeniu prezentacji czy raportów, jak również wykonywać prace samodzielnie. Wszystkie aktywne zadania znajdą się w zakładce „Do zrobienia”. Nowe technologie stwarzają wiele możliwości. Z ich wykorzystania – w obecnej sytuacji – płynie wiele korzyści. Oto kilka z nich:
• możliwość sprawnego komunikowania się uczniów z nauczycielami, za pośrednictwem poczty Gmail, Czat, Hangauts (rozmowa telefoniczna, wideorozmowa),
• rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności uczniów za naukę i samokształcenie,
• dostęp do kontaktów i kalendarza zadań,
• możliwość udostępniania, przesyłania dokumentów,
• rozwijanie kreatywności oraz umiejętności współpracy dzięki różnym aplikacjom np. Keep, Jamboard.
W piątek, przez iDziennik, nauczyciele prześlą indywidualne adresy mailowe uczniów oraz hasła do logowania na platformie. Zachęcam Rodziców do pomocy dzieciom w pierwszym logowaniu się do Google Classrom. Proszę o utworzenie konta dziecka do niedzieli. Dzięki temu już w poniedziałek będziemy mogli rozpocząć zajęcia z wykorzystaniem platformy (dodatkowa instrukcja znajduje się w linku pod tym artykułem). Do każdego Rodzica wysłałam również Regulamin korzystania z kont w usłudze G Suite.
Wszyscy – Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele – znaleźliśmy się w nowej sytuacji. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami sprostamy wyzwaniu, które stoi przed nami. Zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy. Zapewniamy o naszej wyrozumiałości, otwartości i pomocy w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się podczas realizacji nauczania zdalnego.

Mirosława Kajoch

Jak się zalogować pierwszy raz do Classroom:
https://www.youtube.com/watch?v=0NhpL6fFXxY

Załącznik: 
Tagi: 

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.