Sala na szóstkę

Do niecodziennej uroczystości doszło w Szkole Podstawowej w Głuchowie. W piątek 6 marca 2020 roku dokonano otwarcia nowej pracowni komputerowej oraz sali do zajęć w ramach Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej - „Sala na szóstkę”. Otwarcia w obecności uczniów dokonał Burmistrz Gminy Czempiń - Pan Konrad Malicki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Głuchowie - Pani Mirosława Kajoch oraz wyznaczeni uczniowie.
Rozpoczynając uroczystość Pani Dyrektor przywitała gości i podziękowała Panu Burmistrzowi za wsparcie finansowe na doposażenie naszej szkoły. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Czempiń, który podziękował za zaproszenie oraz wyraził nadzieję, iż nowoczesny sprzęt przyczyni się do podnoszenia kompetencji naszych uczniów oraz umożliwia im osiąganie jeszcze wyższych wyników w nauce.
Sala komputerowa wzbogaciła się o 24 stanowiska dla uczniów oraz jednostkę główną o obsługiwaną przez nauczyciela. Ta nowoczesna pracownia terminalowa znacznie ułatwi podnoszenie kompetencji cyfrowych naszych uczniów. „Sala na szóstkę” została wyposażona w nowe meble, specjalistyczne programy edukacyjne do zajęć logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. Ponadto uczniowie i terapeuci mają do dyspozycji nowoczesną tablicę multimedialną, komputer oraz niezbędne pomoce do zajęć specjalistycznych.
Uczniowie Naszej Szkoły z wielką radością przyjęli zmiany, jakie dokonały się w salach. Teraz mają jeszcze lepsze warunki i możliwości do nauki informatyki oraz udziału w zajęciach w ramach Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej.
Opiekunem pracowni komputerowej został pan Marek Pańczak a opiekunami Sali na Szóstkę Panie Paulina Ciesielska-Schwarz, Beata Korbik oraz Honorata Sikora.

Wszystkim naszym uczniom życzymy owocnej i kreatywnej pracy w nowych salach.

Beat Korbik

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.