Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Wzorem lat ubiegłych 22 marca br. w tutejszej placówce odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Wśród uczestników konkursu znalazła się młodzież, która już wcześniej wstąpiła w szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Głuchowie i ościennych miejscowościach. W szranki stanęło 16 uczniów kl.IV-VIII. Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji szkolnych w składzie: Kazimierz Dembny – przewodniczący, Marzena Stam Włodarczak – sekretarz, Jan Kasperski i Danuta Kuraszyk – członkowie, po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowało do finału powiatowego Annę Matuszczak z kl.VII i Kacpra Wojtkowiaka z kl.IV. Tegoroczny finał odbędzie się w Krzywiniu.
W kategorii klas VII i VIII laureatami zostali również: Julka Stankowiak i Karina Zhelezniakowa, uczennice klasy VII, zaś w kategorii klas IV-VI Bajsztok Tomek z kl.IV i Patryk Wojtynek z kl.VI.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety, zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe

Autor tekstu:Danuta Kuraszyk

Kategoria: 

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.