Artykuły

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października po raz kolejny odbył się konkurs z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła była jedną z 5246 szkół w Polsce, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Patronem i pomysłodawcą całej akcji na światową skalę jest pan Andrzej Grabowski matematyk, twórca kart matematycznych Grabowskiego.
W związku z panującą pandemią Covid-19, konkurs przeprowadzony w tym roku miał nieco inny charakter. Uczniowie klas IV-VIII brali udział w konkurencjach w ramach swoich klas. Każdy uczestnik miał do rozwiązania zadania z zakresu tabliczki mnożenia w formie: uzupełnienia brakującej liczby, połączenia działania z wynikiem czy matematycznej krzyżówki. Poziom trudności zadań był odpowiednio dobrany dla każdej klasy.
Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

  • Gabriel Ratajczak z klasy IV,
  • Lena Stasiak z klasy V,
  • Mateusz Zdych z klasy VI,
  • Olga Łuczkiewicz z klasy VII,
  • Oskar Szymandera z klasy VIII.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom! Życzymy kolejnych sukcesów i do zobaczenia
w przyszłym roku!

Zbiórka kasztanów!

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy Was do czynnego udziału w zbiórce kasztanów. Każda aktywnie uczestnicząca w tej akcji klasa zostanie nagrodzona. Za zebrane pieniądze chcemy zakupić stół do tenisa stołowego. Kasztany zbieramy do 23 października. Udanych zbiorów!

Przewodnicząca Rady Rodziców
Mirosława Wojtkowiak

Wycieczka rowerowa - pożegnanie lata.

3 październik 2020
Pogoda dopisała, można powiedzieć - była prawdziwie letnia. Dwadzieścia trzy stopnie plus lekka bryza. W tych warunkach wyruszyliśmy na 27 km wycieczkę szlakiem "placów zabaw". Odwiedziliśmy cztery - Piotrowo II, Łagiewniki, Bonikowo, Mikoszki. W trakcie wycieczki Pradoliną warszawsko-berlińską, poznaliśmy jej historię, odwiedziliśmy grodzisko w Bonikowie, grób Alfreda Chłapowskiego w Bonikowie (ambasadora II RP w Paryżu, ministra rolnictwa II RP, zamordowanego przez hitlerowców w 1940 roku) oraz dworek Szambelana ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Bonawentury Koczorowskiego, uczestnika Powstania Kościuszkowskiego.
Marek Pańczak
Link do filmu:
https://youtu.be/2ND5lWAnqyc

Powitanie Pierwszoklasistów!

23 września br. z pewnością zapisze się na długo w pamięci najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Głuchowie. Tego dnia w sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste powitanie Pierwszoklasistów przez starszych kolegów – klasy II i III. Drugoklasiści zaśpiewali piosenkę „Witaj nasza szkoło”, natomiast uczniowie klasy III przygotowali własnoręcznie pod okiem wychowawcy –
p. Honorat Sikory - powitalne plakaty, które obecnie zdobią klatkę schodową i korytarz nieopodal sal edukacji wczesnoszkolnej, a także każdy z nich zaoferował pomoc młodszym kolegom w sytuacjach dla nich trudnych. Były także słodkie i praktyczne upominki.

Tekst: Paulina Ciesielska – Schwarz
Zdjęcia: Honorata Sikora

Tagi: 

Turniej Warcabowy.

W minionym roku szkolnym, tradycyjnie w marcu, w naszej szkole rozpoczęły się rozgrywki Szkolnego Turnieju Warcabowego Klas I – III. Po etapie eliminacji klasowych do finału szkolnego zakwalifikowali się uczniowie: Anastazja Bułaszenko, Aleks Wojtkowiak, Nikodem Wojtkowiak, Damian Kąkolewski, Nikola Krych, Maciej Majorczyk, Nikola Buchalik, Marika Jędrasiak, Gabriel Ratajczak. Niestety, ze względu na epidemię koronawirusa zmagania warcabowe zostały odłożone w czasie. We wrześniu 2020 roku uczniowie mogli przystąpić do długo wyczekiwanego finału.
Ostateczne wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – Gabriel Ratajczak
II miejsce – Marika Jędrasiak
III miejsce – Nikola Buchalik

Każdy uczestnik rozgrywek otrzymał dyplom i nagrodę.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Honorata Sikora

SPRZĄTANIE ŚWIATA.

18 września br. uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Każda z klas otrzymała swój rewir, który zgodnie z zasadami segregacji śmieci uporządkowała. Przy okazji uczniowie utrwalili sobie, w jaki sposób segregujemy śmieci. Była to ważna lekcja dbania o nasze najbliższe otoczenie.

Tekst: Paulina Ciesielska – Schwarz
Zdjęcia: Katarzyna Jeziorecka, Paulina Ciesielska – Schwarz, Honorata Sikora

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - klasa I

Jak co roku, 1 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Głuchowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Ze względu na trwającą pandemię zrezygnowano z tradycyjnych, wspólnych uroczystości dla całej społeczności szkoły. Na sali gimnastycznej zebrali się jedynie pierwszoklasiści wraz z rodzicami.  Podczas krótkiego apelu zostali serdecznie powitani i pasowani na uczniów naszej szkoły przez Burmistrza gminy Czempiń - Pana Konrada Malickiego, Dyrektora SP Głuchowo - Panią Mirosławę Kajoch, Przewodniczącą Rady Rodziców SP Głuchowo - Panią Mirosławę Wojtkowiak oraz wychowawcę klasy - Panią Katarzynę Jeziorecką.
Po apelu uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią udali się do wyznaczonej sali, która teraz będzie ich klasą przez następne trzy lata.
Starsze klasy powitały rozpoczynający się rok szkolny na spotkaniach z wychowawcami.
Uczniowie nie kryli zadowolenia ze spotkania z rówieśnikami oraz nauczycielami po tak długiej przerwie.
Katarzyna Jeziorecka

AKADEMIA KOMPETENCJI CYFROWYCH - dla Rodziców

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w warsztatach z zakresu kompetencji cyfrowych.
Zajęcia "Rodzic w Internecie" kierowane są do wszystkich, którzy
pragną zgłębić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Poznają
Państwo między innymi zasady logowania do dziennika elektronicznego,
systemu bankowego itp.
WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH 3 i 4 PAŹDZIERNIKA 2020 R. na terenie
naszej szkoły.
Zachęcam Państwa do udziału. Szczegółowe informacje znajdują się w
załączonej dokumentacji.

Mirosława Kajoch
Dyrektor Szkoły

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Szanowni Państwo!

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z listem Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz plakatami dotyczącymi zasad pobytu dzieci w szkole.

Dyrektor Szkoły
Mirosława Kajoch

Plan lekcji - I półrocze 2020/21

Szanowni Państwo!
Uczniowie!

Zachęcam do zapoznania się z planem lekcji obowiązującym od 1 września 2020.

Dyrektor Szkoły
Mirosława Kajoch

Strony

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.