„ EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI”

W dniach od 7 do 11 października nasza Szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji. Tegoroczne hasło ETŚD – zgodnie z POLSKIM TOWARZYSTWEM DYSLEKSJI - brzmiało „Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją”.
Celem ETŚD było zwiększenie świadomości problematyki dysleksji wśród dzieci, rodziców i nauczycieli, a także pokazanie różnorodnych form pracy oraz upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji.
W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji każda klasa w dowolnym dniu przez 45 minut brała udział w następujących formach zajęć:
„Starsi czytają młodszym” – uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali uczniom klasy I i II bajkę typu: „Trzy Świnki”. Uczniowie klas III i IV mieli możliwość połączenia zajęć „sportowych” z ortografią – tak zwane „Biegające dyktando”. Zadaniem uczniów było napisanie w parach dyktanda. Jeden z uczniów biegnie do dyktanda, czyta i zapamiętuje jego treść, przekazując ją następnie koledze/koleżance z pary. Zadaniem drugiego ucznia było zapisanie poprawnie dyktowanych fragmentów. Jest to świetny pomysł na utrwalanie ortografii. Uczniowie klas V i VI podczas Tygodnia Świadomości Dysleksji mieli za zadanie uzupełnienie tekstu tak zwanymi „trudnościami ortograficznymi”.

Opracowały:Paulina Ciesielska – Schwarz oraz Beata Korbik

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.