Europejski Tydzień Kodowania "Codeweek 2019" w Naszej Szkole.

W dniach 14-20 października uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania "Codeweek 2019", którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Celem zorganizowanych zajęć było pokazanie, że kodowanie nie jest takie trudne i może być wspaniałą zabawą.
W ramach tego wydarzenia przeprowadzono zajęcia z programowania i kodowania:

  • Uczniowie klasy 7 programowali autoroboty w programie LofiRobot,
  • Uczniowie klasy 1 kodowała obrazki na macie do kodowania w czym pomagali jej starsi koledzy z klasy 6,
  • Uczniowie klasy 2 i 3,zostali podzieleni na dwie grupy, pierwsza z nich odgadywała zakodowane wyrazy utworzone z dużych liter alfabetu, a druga pod bacznym okiem starszych kolegów i koleżanek z klasy 7 jeździła robotami.
  • Zabawa się tak spodobała, że przeniosła się do sal lekcyjnych, w których pod bacznym okiem swoich Wychowawców, dzieci kończyły zdania.
  • Uczniowie klasy 2 przy pomocy aplikacji Quiver "wchodzili" w świat rzeczywistości rozszerzonej (system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo),

Na zakończenie tygodnia została w szkole rozegrana gra "Skarb", w której uczestniczyło 7 trzyosobowych zespołów złożonych z uczniów klas V - VIII. Zadaniem uczestników było dotarcie do skarbu. Po drodze musieli rozwiązywać zadania związane z odkodowywaniem zaszyfrowanych informacji. Klucze pozwalające odkodowywanie były ukryte na terenie szkoły w postaci Qr-codów.
Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom narodzili się w Naszej Szkole młodzi programiści.

Tagi: 
Kategoria: 
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.