Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom" jest konkursem cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej. Na przestrzeni ostatnich lat uczestnicy prezentują bardzo duży poziom wiedzy. Jest to konkurs zupełnie inny niż pozostałe. Potrzebne wiadomości młodzież zdobywa na własną rękę analizując pytania z lat ubiegłych, oraz często czytając pożarniczą literaturę. Przygotowanie zajmuje sporo czasu jednak daje bardzo dużo satysfakcji.
Uczestnicy konkursu piszą test zaznaczając odpowiednią odpowiedź. Tematyką jest szeroko pojęte ratownictwo i pożarnictwo. Można zatem spodziewać się zarówno pytań z historii pożarnictwa, struktur PSP i OSP, przepisów i zasad przeciwpożarowych po przepisy budowlane i wiele innych. W tym roku gospodarzem powiatowych zmagań była gmina Krzywiń. Anna Matuszczak i Kacper Wojtkowiak - reprezentujący naszą szkołę w/w konkursie byli pod wrażeniem profesjonalizmu organizatorów. Na czas sprawdzania testów można było popływać specjalistyczną motorówką po jeziorze, obejrzeć lub jak w przypadku Kacpra uczestniczyć w pokazie sprzętu p/poż. i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.
Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań przyjęli zaproszenie na kolejną edycję konkursu, a przez organizatorów zostali obdarowani czujkami czadu.

Autor tekstu i zdjęć :Danuta Kuraszyk

Kategoria: 

Organ prowadzący

Gmina Czempiń

www.czempin.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Kościańska 28/30
Głuchowo, 64-020 Czempiń

[email protected]

tel. +48 61 2823427
tel. +48 518 630 886

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.